• Villa Dingač
  • Borak
  • Borak

Dubrovník

Dubrovník

Určitě nejkrásnější město na Jadranu, které je zcela právem zařazeno na seznam památek UNESCO.

Na návštěvu Dubrovníku si určitě vyčleňte celý den. Od Boraku je vzdálen cca 100 km, ale při každé jeho návštěvě budete nadšeni.

Minimálně všem doporučuji procházku po hlavní ulici starého města Placa - Stradun až do přístavu, kde můžete navštívit akvárium přímo v hradní pevnosti a vidět tak z blízka obyvatele, kteří žijí pod hladinou Jadranu.
Nejkrásnější fotografie Dubrovníku pak pořídíte z hory Srdj, která se tyčí nad Dubrovníkem a dá se na ni dostat lanovkou či autem po silnici směřující z Dubrovníku dále na jih. Z této silnice je také nádherný pohled na celý přístav a staré město.
A pokud Vám to bude málo, obejděte celé staré město po hradbách a sledujte rušný život v ulicích pod Vámi.

Orebič

Orebič

Kdykoliv dostanete v klidném Boraku chuť na chvíli okusit ruch turistického letoviska, zajeďte do 20 km vzdáleného Orebiče.

Toto staré přístavní město je nejen

výchozím bodem pro plavbu do nedaleké Korčuly.

Hned na příjezdové cestě do Orebiče je po pravé straně supermarket Konzum, kde si můžete nakoupit potraviny, drogerii a jiné "supermarketové produkty" za velmi dobré ceny.
Ovoce a zeleninu ale doporučuji nakupovat ve stáncích při hlavní silnici dál směrem do centra Orebiče. V okolí těchto stánků se dá celkem dobře a zdarma parkovat.
Od hlavní silnice pak sejděte směrem dolů k moři, kde se můžete projít po dlouhé přímořské promenádě plné barů, hospůdek, zmrzliny či obchodů se suvenýry.
Pokud byste zatoužili po troše historie, pak vyjeďte autem za město až k františkánskému klášteru z 15. století. Z tohoto místa je krásný pohled nejen na Orebič, ale i na Korčulu.

Korčula

Korčula

Další nádherné starobylé město, jehož historie sahá až do 4. století před naším letopočtem.

Na Korčulu a zpět jezdí každou půlhodinu lodní spojení z přístavu v Orebiči. Cena lodního lístku není nikterak vysoká a prohlídky Korčuly rozhodně nebudete nikdy litovat.

To nejzajímavější na Korčule je rozhodně staré město protkané spoustou malých uliček. V jedné z nich se nachází i rodný dům Marca Pola.
Na nábřeží si pak můžete dát něco dobrého k jídlu či pití v některé z mnoha restaurací.

Ston

Ston

Toto nevelké městečko, které se nachází pár kilometrů po odbočení na Pelješac (cca 40 km od Boraku), je možná globálního pohledu stejně významným centrem jako Dubrovník.

Může za to nejen bohatá historie, ale hlavně významná produkce ústřic a soli.

Přímo ve Stonu a v jeho okolí nemůžete přehlédnout farmy, které se věnují chovu mušlí a ústřic, které se odsud vyvážejí do celého světa.
Určitě tuto kulinářskou specialitu vyzkoušejte a nemusíte pro ni jezdit až do Stonu. Nejbližší farma od Boraku je v Drače, kde si za pár korun koupíte spoustu pochutiny. A pokud nevíte, jak si ji uvařit. Majitelé apartmánu, rodina Grljušič, Vám poradí nebo je i připraví.
A když už budete ve Stonu, projděte se po krásných hradbách, jejichž historie sahá až do římských dob.

Národní park Mljet

Mljet

Mljet je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na Jadranu.

V sezóně (červenec - srpen) funguje pravidelná lodní linka mezi Trstenikem (5 km od Boraku) a Polače na ostrově Mljet. Mimo toto období je třeba využít jiného spojení z Parapatna (cca 35 km od Boraku) do Sobry.

Mljet je nejzalesněnějším ostrovem v Chorvastku a pro svůj unikátní geologický význam, bohatou flóru a faunu byl již v roce 1961 prohlášen národním parkem.
Vlastní národní park se nachází na severozápadní straně ostrova a je tvořen oblastí obklopující dvě nádherné přírodní laguny Veliko a Malo jezero. Vstup do národního parku je za poplatek.

Další zajímavá místa

Prakticky každé městečko, které na Pelješaci navštívíte má svoji neopakovatelnou atmosféru (např. Trpanj, Trstenik, Žuljana, Lovište aj.), a a stojí za to ho alespoň na chvíli navštívit. Pro milovníky surfování to může být Viganj. Pro milovníky vynikajícího jídla třeba agrofarma v Kuně, kde můžete vyzkoušet výtečné degustační menu. Pokud máte chuť, je třeba místo předem rezervovat, což za Vás rádi opět udělají majitelé apartmánů Villa Dingač.

 

 

Ověřit dostupnost apartmánu

Odeslat