Borak - oáza klidu mezi vinicemi

Poloha

Borak se nachází na jihu Chorvatska a to prakticky uprostřed poloostrova Pelješac, který je vyhlášeným krajem vinic, z nichž právě nejznámější víno, uzrává na několika kilometrech vinic na svazích hory Dingač, která se tyčí právě nad Borakem. Červené víno značky Dingač patří mezi nejlepší červená vína na světě a vzniká pouze a jen z hroznů odrůdy Mali Plavac, která roste na tomto místě.

 

 

V dnešní době satelitních navigací již nemá asi cenu popisovat, jak se na toto místo dostanete. Pouze doporučuji zvolit cestu přes Potomje, kde Vás ukazatel nasměruje na "Tunel Dingač". Jakmile projedete tímto tunelem, zastavte a vystupte z auta. Pohled, který se Vám naskytne, se Vám vryje do paměti natolik, že se na něj budete těšit při každé další cestě do Boraku. Až se pokocháte, pokračujte dle ukazatele směrem na Borak (doleva). Po necelých dvou kilometrech Vás pak ukazatel navede prudce doprava a jeďte tak dlouho až přijedete k prvnímu domu, který budete mít po pravé ruce - Villa Dingač.

 

 

V případě zájmu o podrobnější informace mi napište a rád se s Vámi podělím o zkušenosti, jakou cestovní strategii volíme s mojí rodinou při cestách na Jih.

 

 

 

Občanská vybavenost

Minimarket - Potomje (3 km), Trstenik (5 km) - malý nákup za Vás v případě zájmu udělají i majitelé Villy Dingač, stačí jim pouze večer předat, co chcete koupit a ráno máte čerstvé pečivo připravené za dveřmi Vašeho apartmánu:-)

  • Supermarket - Orebič (20 km)

  • Restaurace - přímo v Boraku - Dalmatinská kuča (50 m), Matuško (150 m)
  • Pošta - Potomje (3 km), Trstenik (5 km)

  • Bankomat - Orebič (20 km)

  • Benzínová pumpa - Potomje (3 km)

  • Lékárna - Orebič (20 km)

  • Lékař - Orebič (20 km)

 

Pláže

V Boraku jsou turistům k dispozici 2 pláže:

  • Uměle vytvořená krásná pláž z drobných oblázků přímo v "centru" Boraku asi 100 m od apartmánů Villa Dingač - není zde nutná obuv do vody, ježci tu nejsou a já z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že je vhodná i pro malé děti

  • Přírodní pláž z větších oblázků pro ty, kteří chtějí mít ještě více soukromí, výměnou za horší přístup do vody. Ta je asi 150 m od apartmánů Villa Dingač. Osobně ani zde nepoužívám obuv do vody, ale chce to trochu obezřetnosti při vstupu do vody. Jsou zde však vynikající podmínky pro šnorchlování a i pro potápění. Do Boraku jezdí poměrně velký počet osob, kteří se věnují tomuto sportu.

 

 

 

 

Ověřit dostupnost apartmánu

Odeslat