Chorvatsko si užijete i s vaším psem

Byla to právě naše labradorka Folly, díky které jsme v roce 2006 poprvé zamířili na Pelješac. Hledali jsme tehdy nějakou klidnou lokalitu v Chorvatsku, kde by si náš pes mohl užít dovolenou společně s námi. Psa jsme sice po několika letech „vyměnili“ za dítě, ale nadšení, se kterým se náš čtyřnohý člen rodiny vrhal do vln, se nám při pohledu na kameny vystupující v klidné zátoce na okraji Boraku vrací velmi často i dnes. Pokud má rád váš pes vodu, pak ho určitě vezměte do Chorvatska sebou. Bude to pro něj lepší, než aby smutnil doma.

 

Jaké podmínky a doklady musí mít váš pes pro cestu do Chorvatska, se dočtete v řadě článků na internetu. Nebudu je tady nyní vypisovat, protože je vždy lepší ověřit si aktuální podmínky. Pouze mějte na paměti, že musíte splňovat i podmínky zemí, přes které budete cestovat (Rakousko, Slovinsko a případně i Srbsko či Bosna a Hercegovina).

 

Nám se osvědčilo jezdit do Chorvatska na noc. Pes tak prakticky většinu cesty prospí a těch pár hodin za světla spokojeně sleduje cestu. Určitě ho nedávejte na místo, kde by neměl výhled ven z auta.

 

Pro Chorvaty je pes hlavně užitkové zvíře, hlídač, takže obecně nečekejte z jejich strany nějaké chovatelské nadšení. Na druhou stranu začínají chápat, že ve střední a západní Evropě je pes členem rodiny, a proto s ním běžně jejich majitelé jezdí i na dovolenou.

 

V apartmánech Villa Dingač má pes zelenou, pokud se tedy nejedná o neovladatelného tvora, který by mohl fyzicky či psychicky ohrožovat ostatní hosty ubytované v domě. Podlahy, které tvoří keramická dlažba či mramor drží po celý den příjemný chlad a pejskům tak nehrozí přehřátí ani v nejteplejších letních dnech. A protože je pes u moře, nezapomeňte ho vzít k vodě.

 

V Boraku je možné brát psa na přírodní pláž, která leží na kraji obce cca 200 m od Villa Dingač. Na hlavní městskou pláž ho raději přes den neberte. Přece jen, ne všichni turisti jsou milovníky psů, a mohli byste si pokazit jinak krásnou dovolenou. Brzo ráno nebo večer, kdy je tato pláž prázdná, můžete dopřát pejskovi i sobě ranní či večerní koupel ve vlnách Jadranu. A pokud se koupat nechcete, cestičky mezi vinicemi v okolí Boraku na vás také dýchnou neopakovatelnou atmosférou.

 

Krásnější venčení snad nikde jinde nezažijete.

 

 


Ověřit dostupnost apartmánu

Odeslat